8.D Muzeum města Prahy, 11. listopadu 2022

11. 11. 2022 |Školní akce

11. listopadu jsme v Muzeu města Prahy absolovovali program Rudolf II., dvořané a Pražané

8.D 11. listopadu 2022

Po příchodu do muzea jsme si nejdříve prohlédli rozpohybovaný Sadelerův prospekt Prahy, který přibližuje život v rudolfínské Praze. Na prospektu jsme viděli jednotlivé části tehdejší Prahy, včetně opevnění a pohybu obyvatel ve městě.

V další části programu jsme pracovali ve skupinách. Každá skupina obdržela truhličku se seznamem úkolů a s písemnými a obrazovými materiály, ve kterých jsme měli najít odpovědi na dané úkoly. K dispozici jsme měli také hmotné prameny. Každá skupina se věnovala jednomu z důležitých bodů rudolfinského období: umění, vědě, obchodu, náboženství, tureckým válkám a osobě císaře. Získané informace nakonec každá skupina prezentovala svým spolužákům.

Hledání odpovědí na některé úkoly nebylo vůbec snadné, ale při vyplňování pracovních listů ve škole jsme zjistili, že si pamatujeme spoustu věcí.