Aktuality

Aktuality

ANKETA: Jak využíváte lesy a lesoparky na jihu Prahy 4 a v Praze 12?

24. 1. 2023 |Informační sdělení

Praha 4 připravila ve spolupráci s Prahou 12 a Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity anketu o stavu a využívání přírodně-rekreačních lokalit v oblasti Braníka, Hodkoviček, Lhotky, Kamýku a Modřan.

Katedra si zvolila lesy a lesoparky obklopující rezidenční čtvrti na území Prahy 4 a Prahy 12 jako oblast pro semestrální zadání studentů 4. ročníku. Na základě poznatků o prostupnosti územím, hodnotách, problémech a potenciálu jednotlivých lokalit doporučí studenti opatření ke zlepšení rekreační prostupnosti územím a drobné zásahy ve vybraných lokalitách.

„Smyslem zadání je podpořit potenciál lokální rekreace a ulehčit tím velmi vytíženým přírodně-rekreačním cílům v širším okolí, zejména Kunratickému lesu a Modřanské rokli,“ vysvětluje účel spolupráce místostarosta Prahy 12 pro územní rozvoj a životní prostředí Vojtěch Mikoláš (ODS).

„Výsledky práce katedry poslouží jako podklad pro veřejnou diskusi a jednání s Odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy, Lesy hl. m. Prahy, soukromými vlastníky lesů v severní části území a dalšími klíčovými hráči o správě a citlivé revitalizace vybraných lokalit,“ naznačuje další kroky místostarosta Prahy 4 pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Anketu lze vyplnit do 31. ledna 2023 na: Mezi lesy (urad.online)