Aktuality

Aktuality

Bezpečnější ulice Jílovská

17. 5. 2024 |Informační sdělení

Městská část zadala koncepční studii, která navrhne opatření ke zvýšení dopravní bezpečnosti a oživení veřejného prostoru mezi základní a mateřskou školou Jílovská. Přijďte se podělit o své zkušenosti s fungováním tohoto místa! Kdy? Ve čtvrtek 23. 5. mezi 12:00 a 17:00 Kde? U hlavního vchodu do ZŠ.

"Někteří řidiči nerespektují zákaz vjezdu, zajíždějí do prostoru před školami a potom se zde otáčejí, čímž vznikají dopravně rizikové situace. Nejproblematičtější je z pochopitelných důvodů ráno mezi půl osmou a osmou. Proto chceme navrhnout řešení, které umožní krátkodobé zastavení v blízkosti školy, aniž by vznikaly nepřehledné dopravní situace nebo byla narušována plynulost provozu," vysvětluje smysl studie radní pro dopravu Jaroslav Míth ODS. 

"Veřejný prostor před základní a mateřskou školou Jílovská má potenciál stát se nejen dopravně bezpečným místem, ale hezkým a přátelským veřejným prostranstvím, kde se budou cítit příjemně děti i dospělí. Proto je součástí realizačního týmu studie také architekt a krajinářská architektka," dodává místostarosta pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).