Čertovské vyučování v 1.B

5. 12. 2023 |Školní akce |39x

V naší třídě 1.B bylo dnes veselo. Hemžilo se to tu čerty a andělíčky.

Do naší třídy dnes přišli jen tři žáci. Místo ostatních se to tu hemžilo malými čertíky a andělíčky. Učit je totiž přišla vzácná návštěva z pekla, přímo čertovská učitelka. Přinesla nám perníkové čertíčky - prý je můžeme sníst jen na vlastní nebezpečí. Někdo se trochu bál, ale nikomu se nic nestalo, pochutnali jsme si. A jaké bylo to čertovské učení?  No trochu  jiné než to naše. Mohli jsme si totiž dělat, co jsme chtěli (čerti jsou prý docela líní, neposlušní a hluční, ale u nás to tak nebylo) . A tak jsme si povídali, dobrovolně počítali, malovali , psali i tancovali. Jediný povinný úkol byl vyrobit si svého čertíka, do kterého nám ta učitelka slíbila večer přinést překvapení. Jsme zvědaví, zda to splní. Ale dost nás chválila, tak asi jo.

Přišli k nám taky velcí čerti a andělé spolu s  Mikulášem. Moc se jim líbila naše písnička a protože jsme hodní, dostali jsme bonbón a ani si nikoho nevzali s  sebou. No stejně by to nešlo - andělé nezlobí a čertů tam mají určitě hodně.