Poznávací schůzky školního parlamentu nejen s panem ředitelem...

10. 5. 2024 |Školní parlament |5x

Během měsíce dubna jsme se zúčastnili schůzí s panem školníkem, paními kuchařkami a panem ředitelem. V rámci schůze s panem školníkem jsme se dozvěděli, kdy by mohlo být znovuotevřeno venkovní fotbalové hřiště. Dále nám paní kuchařky ujasnily, co se stane s cenou obědu, pokud si ho nevyzvedneme. Pan ředitel nám odpověděl i na otázku kolik stojí elektřina na škole.

Pocity parlamenťáků ze schůzek s panem školníkem, paními kuchařkami a panem ředitelem

Schůze s panem školníkem

"Schůze s panem školníkem byla o velké přestávce, takže jsme neměli moc času, ale stihli jsme toho více než jsme čekali. Dozvěděli jsme se, že na začátku dalšího školního roku by měla být dokončena rekonstrukce fotbalového hřiště nebo jsme se dozvěděli, proč nám nemůže neustále otevírat skříňky. Za mě jsme se toho dozvěděli opravdu spoustu."

Schůze se školní jídelnou

"Na schůzi se školní jídelnou jsme se dozvěděli co musí dodržovat při vaření, např. množství soli, cukru… Dozvěděli jsme se zajímavosti, jako například kdy paní kuchařky musejí vstávat, nebo co všechno musí zapisovat, kolik je celkově kuchařek a taky jak dlouho jim trvá samotná příprava jídla."

Schůze s panem ředitelem

"Schůze s panem ředitelem také probíhala během velké přestávky, tentokrát ale s přesahem do třetí hodiny. Dozvěděli jsme se jaké má rád sporty a jaká jídla mu chutnají. Sdělil nám také něco o schůzkách s ostatními řediteli. Nakonec padla otázka, co pan ředitel dělá ve volném čase. Jeho odpověď byla, že má rád jízdu na kole."

Mise školního parlamentu: Od fotbalu k tajným receptům.

Víte, co se stane, když se parta zvědavých dětí setká s panem školníkem, vedoucí školní kuchyně a panem ředitelem? Čtěte dál a zjistíte, že to není žádná nuda!

Fotbalové hřiště v ohrožení? Nebojte se, parlament je na stopě!

Během dubna se naši odvážní parlamentáři vydali na tajné mise, aby odhalili tajemství fungování naší školy. První zastávka? Schůzka s panem školníkem, mužem s klíči od všech koutů budovy. I když velká přestávka byla krátká, stihli se dozvědět, kdy se konečně vrátí fotbalové hřiště a proč nám pan školník nemůže neustále otevírat skříňky (i když bychom to tak moc potřebovali!).

Tajné recepty kuchařek? Parlament je odhodlán je odhalit!

Dalším cílem byla školní jídelna. Parlamentáři se dozvěděli o přísných podmínkách, které musí paní kuchařky dodržovat, včetně hlídání hladiny cukru (ach jo!). Také se pobavili historkami o tom, kdy paní kuchařky vstávají (opravdu brzy ráno!) a co všechno musejí zapisovat (opravdu je toho mnoho!). A samozřejmě nemohlo chybět zjišťování, kolik kuchařek se stará o naše obědy, proč je tak často čočka a ryba a kolik se toho vlastně zbytečně vyhodí jen proto, že si  děti včas neodhlašují obědy. nota bene, kolik to jejich rodiče vlastně stojí.

Pan ředitel pod lupou: Parlament odhaluje jeho záliby!

Schůzka s panem ředitelem se protáhla až do třetí hodiny, ale stála za to! Parlamentáři se krom jiného dozvěděli o jeho oblíbených sportech i jídlech (nejen) ze školní jídelny. Pan ředitel se také podělil o své pocity z naší školy, o financích, které jdou na její provoz a chystaných změnách. Schůzka se nesla ve velice pozitivním duchu a nakonec se parlamenťáci dočkali velké pochvaly za práci, kterou pro školu dobrovolně ve svém volném čase dělají.

A co dál? Toto je jen malá ochutnávka z dobrodružství školního parlamentu. Sledujte další články a dozvíte se, co dalšího se jim podařilo odhalit! A nezapomeňte, že parlament je tu pro vás! Máte nějaké otázky nebo připomínky? Neváhejte se na vaše zástupce tříd obrátit!