Konference žákovských parlamentů škol Prahy 4

1. 2. 2024 |Školní parlament | |143x

Bylo nám ctí letos uskutečnit 2. ročník Konference žákovských parlamentů Prahy 4. (První část fotografií od parlamenťaček Terky a Elišky v článku.)

I když venku mrzlo a padala mlha, u nás bylo možné se zahřát... milým slovem nebo teplým čajem... :-)

Ráno jsme měli možnost poslouchat prezentace jednotlivých škol, kterých se zúčastnilo celkem 13. Každá škola představila své nápady, projekty a zkušenosti, což nám nabídlo náhled do ostatních žákovských parlamentů, mnoho inspirace a nových myšlenek.

Po prezentacích následovalo občerstvení, které připravily naše úžasné paní kuchařky. Tento čas nám poskytl možnost sdílení dojmů a názorů mezi jednotlivými zástupci parlamentů. Poté jsme se pustili do druhého bloku programu, který byl plný workshopů s tematickými úkoly pro zástupce parlamentů. Každý workshop nabídl příležitost pro diskuzi a společné hledání řešení pro zlepšení našich škol.

Byli jsme potěšeni návštěvou našeho pana ředitele, který svou přítomností ocenil naši práci a projevil nám svou podporu. Velmi nás také potěšila návštěva paní Michalcové z městské části, která vyjádřila svou vděčnost za naši práci a zapojení. Nesmíme zapomenout také na naše úžasné hostky z CEDU - Centra pro demokratické učení, které nás nejen podpořily svými znalostmi a zkušenostmi, ale také nám přinesly nové pohledy a inspiraci. A také si s námi zahrály hry. :-)

Koordinátoři ze všech škol měli vlastní diskuzní prostor, kde si mohli vyměňovat názory s ostatními účastníky konference.

A samozřejmě fotokoutek se stal oblíbeným místem pro zachycení vzpomínek a sdílení radosti z události. Na závěr dne jsme se sešli ke společnému fotografování a zhodnocení všech úkolů.

Celý den byl pro nás plný inspirace a zážitků, a to díky účasti a zapojení všech zúčastněných.  Zároveň jsme nabrali cenné zkušenosti. Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci této výjimečné události. Velice si ceníme každé práce a podpory, ty jsou nepostradatelné pro rozvoj demokratického prostředí a příjemné atmosféry ve školách.