Konference parlamentů škol Prahy 4

8. 6. 2023 |Školní parlament |36x
ŠP

Dnes jsme se zúčastnili Konference parlamentů škol Prahy 4, která se konala na ZŠ Bítovská. Letošního, prvního setkání se zúčastnilo 10 škol z Prahy 4.

Akce byla moc povedená a inspirativní. Jak pro žáky, tak i pro učitele. Všichni jsme si předávali nápady a pozitivní energii.

Ze začátku proběhlo přivítání ze strany pořadatelské školy. Poté měla každá škola prostor na představení své školy a parlamentu. Za naši školu to byla Kačka, Eliška a Štěpán. Došlo i k seznamovací hře mezi parlamenťáky, ale i učiteli (koordinátory parlamentů).

Po moc dobrém občerstvení jsme se přesunuli na další aktivity. Děti pracovaly ve skupinkách na několika stanovištích a procházely si vlastnosti a práci parlamenťáků. Předávaly si zkušenosti a nápady. Učitelé diskutovali mezi sebou. Bylo vidět, že by tuto možnost měli rádi častěji.

Na závěr došlo ke zhodnocení dnešní práce. Řekli jsme si, jak bychom si představovali další setkání. Předali si kontakty na další spolupráci. Nakonec jsme si popřáli hodně sil, protože každý, kdo se školním parlamentem spolupracoval, ví, kolik to práce je (a často neviditelná).

Těšíme se na další setkání v příštím školním roce.

Ještě jednou moc děkujeme ZŠ Bítovské za toto setkání.