KOZA DOMÁCÍ VYSTOUPENÍ VE ŠD

26. 4. 2023 |Družina

Dnes 26.4.2023 naší ŠD navštívily tři kamarádky kozy domácí. Jejich majitelka dětem předvedla, jak kozy umí skákat nejen na auto, ale i tančit a poslouchat. Děti se dozvěděly, že koza denně vypije 10 litrů vody.  Pomazlení, pohlazení a celkový kontakt s kozou byl pro děti velkým zážitkem. Hnědá Jůlinka byla pyšná na svůj titul MISS z roku 2013 a rohatá Elen budila respekt a díky chování a rohům připomínala čertíka. Bílá Regina plnila rozkazy, tak jak měla. Pro děti opravdu nevšední zážitek.

Program byl složený:
- z edukativní části, kdy se děti seznámily s tím, jak kozy žijí, čím se živí, zajímavé vlastnosti kozy a předvedení ukázku dojení
- ze zážitkové části, kdy kozy předvedly různé kousky, pohybové básničky a tanec
- z interaktivní části, kdy se děti mohly s kozami pomazlit, zkusit jim zadat různé povely, venčit po naší zahradě na vodítku atp. Děti dostaly na ruku "kozí razítko".

Další akce ŠD se blíží - 3.5. JARNÍ KLÁNÍ - na které všechny naše družinové děti s příbuznými zveme a těšíme se - vychovatelky  ze všech oddělení z Ovocné zahrádky :)