Květinový den ve středu 15. 5. 2024

13. 5. 2024 |Školní parlament |Fs |

Barva stužky: tmavě růžová; Příspěvek za kytičku: 20 Kč; ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2024 (28. ročník). Tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha.

Prodej kvítků bude možný u parlamenťáků. Budou mít žlutá trička a košíčky s kytičkami.

Parlamenťáci budou stát za šatnou od 7.30 - 7.55h, později o přestávkách budou chodit po škole. Kvítků máme letos v omezeném počtu, neváhejte proto s koupí :-)

Kvítek si můžete zakoupit od 20 Kč/kusMějte prosím přesně, nemůžeme vracet.

Aby byla akce plná jara, můžete se obléct do motivů květin a nezapomeňte udělat skupinové fotky. Pošlete nám je na parlament@zsjilovska.cz

Děkujeme za podporu. Hlavní téma letošní sbírky je prevence rakoviny prsu, screeningové programy.

Cíle sbírky:

Preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.