Městské kolo ve stolním tenisu

4. 3. 2023 |Školní akce |Alena Doležalová

Na podzim zvítězili naši starší žáci v obvodním kole turnaje Poprask a probojovali se tak do městského kola, kde tento týden ve velké konkurenci obsadili pěkné 5. místo.

Základ týmu tvořili Jakub Boudník, Artur Klujev a Viktor Škvára. Naše družstvo bylo vylosováno do těžké skupiny, přesto kluci v herním systému "pavouk" postoupili do dalších bojů a ve velké konkurenci skončili na pěkném pátém místě z 12 družstev z celé Prahy.

Ve stolním tenisu rozhoduje zejména technika, rychlost a postřeh. V soutěžích nižších kategorií nejsou placení rozhodčí, děti si utkání soudcují sami, provádějí i zápis o utkáních a výsledek poté nadiktují pořadateli. Ve sportovní hale areálu Hamr Braník se hrálo asi na 30 stolech, přesto turnaj trval celé dopoledne. A za celý ten čas, za to množství utkání, nedošlo k žádnému sporu, hádce, pocitům křivdy. Děti soutěžily fair-play. I takovéto zkušenosti dává dětem do života tento krásný sport.