Pravěk ve 4.B

5. 3. 2024 |Ukázky prací žáků

Ve čtvrté třídě se dětem otvírá možnost nahlédnout do našich dějin a ty začínají, jak jinak, než v pravěku.

Téma jsme uchopili badatelsky a projektově a tak nám pod rukama vznikly krásné věci, jako například modely věstonických venuší, téměř identické s původní keramickou figurkou, cenné bronzové šperky, které šly fotografovat pomálu, neb většina dětí si je namodelovala na prostředníčky a dokonce zajímavé jeskynní malby. Ty jsme neprováděli původní technikou plivání na stěnu, nýbrž jednoduše čímkoliv, co jsme našli po ruce, čímž jsme také trošku napodobili styl pravěkých lidí. Děti ve skupinách vytvořily zajímavé prezentace na zadaná témata: zpracování kamene, rohů a kostí, kovů, jídla a textilních rostlin doprovázené papírovými muzejními exponáty.