Projektový den Informatika ve 3. ročnících

29. 5. 2024 |Projekty |42x

Na škole v uplynulých dnech proběl Projektový den Informatika ve všech třetích ročnících na škole.

Na škole v uplynulých dnech proběhly Projektové dny Informatika ve všech třetích ročnících na škole. Den byl plný zábavy, učení a praktických dovedností spojených s prací na počítači i bez něj.

Děti se nám předvedly jako skvělí malí počítačoví průzkumníci. Děti se nadšeně učily nové věci a objevovaly své schopnosti v oblasti počítačů a digitálního světa. Během projektového dne měly možnost zúčastnit se různých aktivit zaměřených na algoritmizaci a programování, logické uvažování, práci s grafikou nebo bezpečnost v online světě. Seznámily se s klávesnicí a myší, kterou ne všichni používají a ovládají. Procvičily si tak běžné ovládání počítače (klik, dvojklik, práce s ovladači, práce s okny, přehrávání zvuku...), který je přece jenom trochu jiný než dotykové zařízení.

Projektový den si kladl za cíl děti motivovat k výuce informatiky od 4. ročníku. Seznámit je s učebnami informatiky, učivem, některými novými vyučujícími a vyzkoušet si práci na počítači.

P.S. Téma kresby bylo "superhrdina".