Aktuality

Aktuality

Sportovní výchova trochu jinak

20. 6. 2024 |Školní akce |7x

Žáci povinně volitelného předmětu Sportovní výchova koncem školního roku 2x navštívili park Vltavanů v Praze – Braníku

Žáci povinně volitelného předmětu Sportovní výchova koncem školního roku 2x navštívili park Vltavanů v Praze – Braníku. Hravým způsobem tak procvičovali sílu, obratnost, odvahu a koordinaci, také však spolupráci a propojení kolektivů dětí z pěti tříd. Tobogány a obří prolézačky typu pavouk zvládli snadno, rádi se chviličku pobavili i na herních prvcích pro menší děti, které jsou naštěstí konstrukčně postaveny tak, aby zvládly i jejich váhu. Někteří vydrželi hodně dlouho u ping-pongu; to mě překvapilo, protože ve škole si ho nikdy nevybrali. Tam dávali přednost basketbalu, florbalu a házené. Nářadí ve škole se také snažili odmítat, nakonec ale byli překvapeni, jak se některým líbily „nové“ cviky na šikmých lavičkách, kladině (i kluci), kruzích, šplhadlech. S deváťáky se rozloučíme; snad i žáci, kteří přijdou v dalších letech, bude sport bavit a nepůjdou na „sportovky“ jen proto, že se tam neučíme.

Fotogalerie