Výstava "BEZOBRATLÍ" se 6.C a 7.B

8. 6. 2023 |Školní akce |51x

Věděli jste, že strašilka ďábelská je proto výstražně zbarvená, protože je při pozření jedovatá? A věděli jste, že u nás žije tvoreček - listonoh, který (obrazně řečeno) pamatuje dinosaury? My už to víme!

listonoh letní

Dnes jsme totiž vyrazili obdivovat záhady a krásy živého mikrosvěta v rozsahu, který nemá obdoby. Po dlouhých letech netrpělivého čekání se do Botanické zahrady PřF UK vrátila "Velká výstava bezobratlých" a u toho jsme nesměli chybět. Výstavní expozice je rozdělena na informační fotopanely, na trvalé preparáty a konečně na živé zástupce říše bezobratlých živočichů.

Dětem se zde věnovali odborníci a studenti, kteří nám ukázali jednotlivá zvířátka a o každém nám něco úžasného řekli. Některé živé exponáty si zájemci mohli vzít opatrně do ruky, jiné pohladit a některé tvory jsme raději nechali v teráriích.

Po absolvování výstavy si naši nadějní přírodovědci dali v zahradě svačinu a ještě jsme si stihli popovídat s papoušky kakadu. Počasí nám přálo, děti se chovaly ukázkově, žádný exponát nám nikoho nekousl - co víc si přát. A pak už byl čas na návrat do školy.