Vysvědčení...

31. 1. 2023 |Školní akce |mh

A je to tady. VYSVĚDČENÍ.

Pro někoho pohoda. Pro někoho obava.

Pokud máte z vysvědčení radost, pochvalte se za dobrou práci a pořádně ho oslavte s vašimi blízkými. Zkuste si připomenout, co se vám v prvním pololetí povedlo, díky čemu máte dobré známky, co vám udělalo radost.

Pokud vysvědčení nedopadlo tak, jak jste chtěli, nebuďte smutní. Je tu ještě druhé pololetí.

Zamyslete se nad tím, v kterém předmětu máte problém a čím by to mohlo být. Zkuste si udělat plán, kde a jak se můžete zlepšit a co pro to můžete udělat. Důležité je na to nebýt sám/sama. Můžete se poradit s rodiči, třídním učitelem nebo školní psycholožkou. Tipy, jak se lépe učit, vám může dát i speciální pedagožka, kterou na škole nově máme.

A pamatujte si! Není možné, aby všem šlo všechno. Někomu jde lépe matematika, někomu lépe čeština, někdo lépe sportuje a někdo dokáže zatlouct hřebík nebo krásně maluje. Známky nejsou v životě všechno a ani dobré známky vám šťastný život nezaručí. Je lepší si uvědomit, co mi jde, co mě baví, mít kolem sebe lidi, které máte rádi a vědět, na koho se obrátit, když potřebuji pomoct.

Přeji všem úspěšný vstup do nového pololetí a doufám, že se stejně jako já už těšíte na jaro!

Vaše školní psycholožka, Monika