9.A Kunsthalle: workshop Video KLIP, 23.1.2023

27. 1. 2023 |Školní akce |55x |1x

V pondělí 23. ledna se žáci 9.A zúčastnili workshopu Video KLIP v galerii Kunsthalle.

Kunsthalle, 23.1.2023

Na začátku workshopu se žáci nejdříve seznámili s různými možnostmi vytváření videoklipu. Následovala prohlídka výstavy Gregora Hildebrandta: A Blink of an Eye and the Years are Behind Us. Pak už ve skupinách pracovali s tabletem na tvorbě vlastní upoutávky k této výstavě. Nebyl to zrovna snadný úkol - vytvoření půlminutového videoklipu museli zvládnout během půl hodiny.  Vyzkoušeli si natáčení, fotografování, speciální efekty a střih videa, tak aby rezonoval s rytmem, melodií či atmosférou hudební skladby. Na výsledky jejich práce se můžete podívat ve videu.

Po skončení workshopu jsme se vydali na malou procházku Prahou. Krátce jsme se zastavili u Čůrajících postav Davida Černého, pokračovali jsme na Kampu k Werichově vile a přes Čertovku k Lennonově zdi. Navštívili jsme také Kostel Panny Marie Vítězné a podívali jsme se na Pražské Jezulátko.

Video