Aktuality

Aktuality

English Speaking Countries and CR 3.B+A

18. 11. 2022 |Projekty |1x

Projekt - Anglicky mluvící země a ČR

Začalo to běhačkou. Ne záchodovou, ale v naší hantýrce je to aktivita, kdy děti nesedí na svých ani jiných židlích, ale pobíhají po třídě, dělají docela rámus a za nimi běhá kantor a hlídá, jestli všichni správně plní jeho pokyny.  Pokyn zněl: Najdi si svého partnera pro společný projekt. Je ze stejné země jako ty.  A tak se hledalo zejména pomocí otázek What's your name? a Where are you from? Ale samozřejmě padlo i spoustu jiných, třeba: Co máme dělat? Kde mám ten papírek? nebo A musím být s Maruškou...Jindrou?...dosaďte jakékoliv jméno ze třídy. 

Nakonec jsme se všichni šťastně (někteří docela nešťastně) našli. Už jsme docela věděli, co k jaké zemi patří, protože jsme to docela podrobně probírali v hodině předtím, ale stejně nám dalo trošku zabrat, vybrat z hromady obrázků ty odpovídající správné zemi. Opět jsme si pomohli otázkou: Where's he/she/it from? Nebo Is it Australia? Canada? atp. 

No a pak jsme vytvářeli koláže. A ty Vám tu pyšně prezentujeme. 

3.B + A Video

Pro zobrazení tohoto obsahu je nutné přijmout marketingové cookies. Klepnutím na tlačítko soubory povolíte a obsah bude možné zobrazit.