Jarní kvítí v botanické zahradě - 7.B

31. 3. 2023 |Školní akce |K. Filipová |32x

Dnes, v typicky jarním počasí, se mladí budoucí (kdo ví) botanici vydali poznávat hajní květiny do Botanické zahrady PřF UK.

Vyrazili jsme do deště jako expedice do deštných pralesů, vyzbrojeni pracovními listy, svačinou, kapucemi i deštníky. Spolu s třídou 7.B se k exkurzi přidalo i šest dětí ze 6.C (výherci různých školních soutěží).

V botanické zahradě Na Slupi touto dobou doslova září jarní květiny, zvané hajničky, které si říkají o bližší prozkoumání. A tak děti statečně pobíhaly mezi sasankami, čemeřicí, dymnivkami a dalšími barevnými kráskami. Počítaly korunní lístky, zkoumaly odlišné odstíny žluté mezi křivatci a orsejem, a papíry se plnily zpracovanými úkoly.

Před odchodem nám ještě zbyla chvilka času na propátrání jak vzdálenějších koutů zahrady, tak i geologické stezky. Bylo to fajn.