Tkaničky a hodiny tělesné výchovy.
Procházejí tím všichni, co svět světem stojí: Mladí mají jiné názory než jejich rodiče, prarodiče, učitelé… Na úvodní fotografii vidíte „zavázané“ tenisky.

Ve sportovních klubech jsou trenéři autoritou, se kterou se o zavazování tkaniček nediskutuje. Na úvodní fotografii vidíte tenisky, které jsou prý zavázané. Vidím to jinak...
Někteří žáci v takovém případě, jako vidíte na fotografii, sice uznají, že tenisky nemají zavázané, ale vysvětlují mi, že tak se to dělá, že to jinak nejde, že to jinak nesmí být. A na hodiny Tv a Sv si tenisky zavázat odmítají.
Na bruslení se žáky z předmětu Sportovní výchova jsem ale v duchu slavila úspěch! Při prvních dvou termínech jsem kluky nutila, aby si nechali ode mě dotáhnout šněrování; když je kotník v bruslích volný, špatně se bruslí a navíc hrozí zranění. Tento týden jsme se sportovní výchovou byli bruslit potřetí - a kluci už sami chodili, abych jim zavázala tkaničky! Stáli na to frontu! Když jsem jim utáhla první brusli, řekla jsem: Druhou už dokážeš sám? Ne, ne, tu mi zavažte taky. Jen na fotografiích být nechtěli…
Porovnejte první dvě fotografie – na jedné je u brusle vidět volný kotník a na zavázání zbyla tkanička jen kraťounká. Na druhé fotografii pro zavázání zbylo na každé straně asi o 10 cm tkaničky více, to díky důslednému utahování tkaniček odspoda.