Turnaj ve stolním tenisu

24. 10. 2022 |Soutěže |Alena Doležalová |2x

V pátek 21. října se konalo obvodní kolo soutěže Poprask ve stolním tenisu. Za naši školu startovalo 14 žáků II. stupně.

Účastníci turnaje

Starší žáci ve složení Artur Kljujev, Jakub Boudník, Viktor Švára, Samuel Staněk a David Němeček zvítězili a postoupili do celopražského kola, které se bude konat v průběhu prosince. Družstva mladších žáků, mladších žákyň i starších žákyň skončili shodně na pěkném 4. místě.

Ve stolním tenisu rozhoduje zejména technika, rychlost a postřeh.  V soutěžích nižších kategorií nejsou placení rozhodčí, děti si utkání soudcují sami a výsledek jdou poté nadiktovat pořadateli. Mohou pomáhat i učitelé, ale když jejich svěřenci hrají současně například na čtyřech stolech, tak nemohou být všude. Ve sportovní hale areálu Hamr Braník se hrálo na 16 stolech, přesto turnaj trval celé dopoledne. A za celý ten čas, za to množství utkání, nedošlo k žádnému sporu, hádce, pocitům křivdy. Děti soutěžili fair-play. I takovéto zkušenosti dává dětem do života tento krásný sport.